Zloupotreba imejl naloga?

09:18 23. 09. 2025. FoNet | Vesna Milosavljević

BEOGRAD - Odbor Srbija centra (Srce) za informaciono-komunikacione tehnologije zatražio je danas od Ministarstva poljoprivrede Srbije da proveri zašto se već treći put ove godine neovlašćeno koristi jedan od imejl naloga tog ministarstva i šalju takozvane fišing poruke.

Prema oceni resornog odbora Srce, to ukazuje na ozbiljan problem u funkcionisanju IKT sistema u Ministarstvu poljoprivrede, ali ono što još više zabrinjava jeste nesmostrenost i nemarnost zaposlenih prilikom upotrebe državnih tehničkih sredstava, navedeno je u saopštenju.

Resorni odbor Srce stoga zahteva da zaposleni u Ministarstvu poljoprivrede i drugim državnim institucijama odgovorno i sa mnogo više profesionalne pažnje izvršavaju radne zadatke, a rukovodioce IT odeljenja i njihove nadređene poziva na bolju edukaciju stručnog kadra. (kraj) vem/dj

Share: