Lagundžiću zlato

17:01 19. 09. 2020. FoNet

SEGEDIN - Juniorski reprezentativac Srbije u kajaku Branko Lagundžić osvojio je zlatnu medalju u jednosedu u trci na 500 metara na regati Olimpijskih nada u Segedinu.

Lagundžić je na pobedničko postolje stigao ubedljivom vožnjom od starta, a kroz cilj je prošao u vremenu 1:39.97, ostavljajući iza sebe za gotovo celu dužinu čamca Mađara Arona Leventa Mika (1:40.99), dok je bronzanu medalju sa 1:42.09 osvojio Čeh Patrik Podraski.

„Trka je bila veoma uzbudljiva. Od samog starta sam krenuo veoma jako i tako sam i završio u finišu. Bio sam veoma srećan kad sam video da sam pobedio, jer juče na 'hiljadarki' zbog vetra nisam uspeo da se domognem pobedničkog postolja", rekao je Lagundžić posle dodele medalja.

Kaže da mu je bilo veoma važno da osvoji medalju, jer su Olimpijske nade jedino takmičenje ove godine u juniorskoj konkurenciji. (kraj) nm