Treće zlato za Srbiju

21:27 27. 04. 2024. FoNet | Ivica Strnčević

BEOGRAD - Reprezentativka Srbije u boksu Kristina Kaluhova osvojila je titulu prvakinje Evrope u poluvelter kategoriji, pošto je u danas u finalu, u beogradskoj hali "Aleksandar Nikolić", u finalu pobedila Elenu Babičevu iz Rusije.

U veoma izjednačenom i neizvesnom duelu odluka o pobednici doneta je sudijskim preglasavanjem, koje je okonačno u korist srpske bokserke.

Pobedom Kaluhove završen je najuspešniji šampionat Evrope za naše bokserke, jer su zlatne medalje osvojile još Sara Ćirković i Natalija Šadrina, Kristina Nađ Varga je vicešampionka Evrope, a osvojeno je još sedam bronzanih medalja.

Bronzane medalje osvojile su Nina Radovanović u kategoriji do 50 kilograma, Dragana Jovanović u kategoriji do 52 kilograma, Anđela Branković u kategoriji do 57 kilogama, Milena Matović u kategoriji do 66 kilograma, Nikolina Gajić u kategoriji do 75 kilograma, Elma Hajrović u kategoriji do 82 kilograma i Sara Miljković u kategoriji iznad 91 kilogram. (kraj) is/bdr