Poraz Partizana u Barseloni

23:02 22. 11. 2022. FoNet | Ivica Strnčević

BARSELONA - U utakmici devetog kola Evrolige, košarkaši Partizana izgubili su večeras na gostovanju u Barseloni sa 79:68 (17:21, 22:11, 25:17, 15:19) i sa četiri pobede i pet poraza nalaze se na 11. mestu.

Partizan je veoma dobro počeo utakmicu i u prvih petnaestak minuta bio je u vođstvu, ali se njegovi igrači u nastavku nisu snašli nakon što je Barselona promenila igru u odbrani i počeli su da promašuju u serijama.

Crno-beli su utakmicu završili sa veoma lošim procentom šuta za dva poena od svega 36 odsto, što je na ovom nivou siguran put u poraz.

U ekipi Partizana odlično je odigrao Danilo Anđušić koji je postigao 23 poena, 10 je ubacio Džejms Naneli, osam Zek Ledej, šest Dante Egzum, a po pet Matijas Lesor i Alen Smailagić.

Za Barselonu je 13 poena imao Nikolas Laprovitola, 11 Tomaš Satoranski, a devet Nikola Kalinić. (kraj) is/bdr