"Eksperiment" ispred Skupštine

19:40 21. 03. 2021. FoNet | Davor Pašalić

BEOGRAD - Ulični umetnik i arhitekta Andrej Josifovski, poznat kao Pijanista, danas je u Beogradu, pred oko 200 ljudi, izveo performans "Eksperiment"; ispred Skupštine Srbije postavio je veliki točak, zlatne boje, kakav podseća na sprave koje se koriste za trčanje glodara.

"Iz ove zgrade se obavljaju eksperimenti i osećamo se kao životinje, glodari u bubnju", rekao je Josifovski.

On je izjavio da pred Parlamentom nije zbog politike, već da bi ukazao na konstantno zagađenje životne sredine, "dok u društvu prednost imaju kriminal i korupcija".

"Nadam se da će doći do buđenja svesti", rekao je Josifovski, nakon što se provozao na točku, što su mogli da učine i prisutni, posle čega su na poklon dobili po bananu. (kraj) vbr/drp/nm

Share: