Agencijski servisi
U svetu gde je sve obmana - pričati istinu je revolucionarni čin.
Džordž Orvel

KONTAKTIRAJTE NAS
Fonet - 2004 - 2025 - All rights reserved
Društvo
Stabilokratija na delu
17:01 11. 02. 2025. FoNet | Ivana Šanjević
BEOGRAD - Podrška stabilokratiji na Zapadnom Balkanu je i dalje je aktuelna, kako pokazuje i odnos evropskih zvaničnika prema masovnim protestima protiv autokratije u Srbiji tokom proteklih meseci, ocenio je bivši ambasador Srbije pri EU i predsednik Foruma za međunarodne odnose Duško Lopandić.
Određena neizvesnost, odnosno nejasnoće se održavaju kada je pitanju zaokruživanje procesa proširenja Evropske unije (EU), a proklamovane najave o ubrzanju ove politike i dalje prikrivaju razlike između zemalja članica EU, poručio je Lopandić u autorskom tekstu.
Lopandić dodaje da od početka rata na istoku, tema širenja EU geopolitički u prvom redu podrazumeva pitanje uključivanja Ukrajine, kao način za održanje i stabilizacije te velike zemlje ili bar onog dela koji ostane izvan ruske okupacije. (kraj) vip/ivt/mk