Agencijski servisi
U svetu gde je sve obmana - pričati istinu je revolucionarni čin.
Džordž Orvel

KONTAKTIRAJTE NAS
Fonet - 2004 - 2025 - All rights reserved
Društvo
Moguća kupovina glasova
09:41 14. 05. 2025. FoNet | Milena Vlajić
BEOGRAD - Institut za istraživanje korupcije Kareja saopštio je danas da je u okviru projekta "Stop nasilju, stop korupciji" identifikovao potencijalna korupcijska žarišta u Zaječaru i Kosjeriću, u kojima su u toku predizborne aktivnosti za lokalne izbore.
Institut je u saopštenju naveo da postoje indicije koje ukazuju na moguća masovna krivična dela kupovine i prodaje glasa iz člana 156 Krivičnog zaonika, koja se vrše u sticaju sa ucenama, pretnjama, obmanama, prevarama i brojnim drugim zloupotrebama.
Imajući u vidu potencijalnu društvenu opasnost, koja može da produbi krizu u kojoj se društvo nalazi do neslućenih razmera, Insititut smatra potrebnim da nadležni državni organi preventivno deluju u skladu sa zakonskim obavezama. (kraj) vem/mv/mk