Agencijski servisi
U svetu gde je sve obmana - pričati istinu je revolucionarni čin.
Džordž Orvel

KONTAKTIRAJTE NAS
Fonet - 2004 - 2025 - All rights reserved
Društvo
Stamenković da podnese ostavku
11:59 03. 07. 2025. FoNet | Ivana Šanjević
BEOGRAD - Forum pravnika Srbije zatražio je danas od predsednika Visokog saveta tužilaštva Branka Stamenkovića da odmah podnese ostavku na tu funkciju jer "ćuti na targetiranje i progon tužilaca", a pre svega glavnog javnog tužioca Višeg javnog tužilaštva u Beogradu Nenada Stefanovića.
Forum pravnika naveo je u saopštenju da se na portalu Nova S danima objavljuje serijal "Nova BAZA: Ko nam deli pravdu – 100 sudija i tužilaca koji određuju sudbinu Srbije", u kojem se jasno aludira na postojanje politički motivisane mreže kontrole nad nosiocima pravosudnih funkcija.
Iznošenjem ličnih podataka, porodičnih veza i mapiranjem pravosudnih funkcionera, ovaj serijal na brutalan način potkopava integritet pravosuđa i širi sumnju u samostalnost i nepristrasnost javnotužilačke organizacije, tvrde u Forumu pravnika. (kraj) vem/ivt/bdr