Izbeći laički pristup problemu

13:10 29. 10. 2025. FoNet | Bojana Milovanović

BEOGRAD - Kružni tokovi mogu uticati na smanjenje brzine i tako doprineti bezbednosti u saobraćaju, ali svaka raskrsnica i saobraćajnica je slučaj za sebe, pa rešenja treba dobro analizirati i prilagođavati, izjavio je danas FoNetu saobraćajni inženjer Zoran Rubinjoni, povodom najave beogradskih vlasti o ukidanju levog skretanja gde god je to moguće.

Navodeći da "pijan čovek može da se zaleti i u kružni tok", Rubinjoni je rekao da je postavljanje kružnih raskrsnica u svakom slučaju nešto što smanjuje brzinu, ali to ne smanjuje broj konfliknih tačaka u saobraćaju, već brzinu u kojoj se to dešava.

Rubinjoni je naveo da je Centar za planiranje urbanog razvoja, čiji je deo, uradio studiju koja je obuhvatila 300 beogradskih raskrsnica, a naručilac je bio Sekretarijat za saobraćaj Beograda. (kraj) vem/bom/dj

Share: