Protest ispred benzinske pumpe

16:03 08. 12. 2025. FoNet | Milena Vlajić

RAČA - Nekoliko poljoprivrednika iz Rače započelo je danas svojim traktorima celodnevni protest upozorenja ispred benzinske pumpe u tom mestu, jer nije ispoštovan dogovor o završnoj ceni suncokreta do 15. oktobra, a ukoliko se problem ne reši do petka, 12. decembra, najavili su da će započeti veće proteste i blokade.

Poljoprivrednik Milan Milošević rekao je novinarima da je pre tri meseca, uz posredovanje Ministarstva poljoprivrede, održan sastanak proizvođača suncokreta i uljara na kojem je dogovoreno da se prati berza u okruženju i da se po toj ceni isplati suncokret domaćim proizvođačima, piše lokalni portal Glas Šumadije.

"Već danima unazad neke uljare i neki otkupljivači, koji nisu učestvovali na tom sastanku, isplaćuju završnu cenu suncokreta na 55 dinara što nije cena u okruženju", kazao je Milošević. (kraj) vem/mv/dj

Share: