Agencijski servisi
U svetu gde je sve obmana - pričati istinu je revolucionarni čin.
Džordž Orvel
KONTAKTIRAJTE NAS
Fonet - 2004 - 2026 - All rights reserved
Društvo
Sećanje na Vukašina Crnčevića
10:37 20. 03. 2026. FoNet | Milena Vlajić
NIŠ/NOVI SAD - Godišnjica smrti Vukašina Crnčevića, šesnaeste žrtve pada nadstrešnice na Železničkoj stanici u Novom Sadu pre dve godine, biće obeležena sutra u Nišu studentskim protestom i Novom Sadu, gde će skup organizovati učenici Ekonomske škole, u koju je Crnčević išao.
Prema programu protesta u Nišu, pod sloganom "Još jedno ime na (ne) savesti sistema", skup će početi u 16 časova na raskrsnici kod Crvenog pevca, gde je planiran govor i 16 minuta tišine za 16 žrtava tragedije u Novom Sadu.
"Prošlo je skoro 17 meseci od tragedije u Novom Sadu, u kojoj je zbog nemara i sistemske korupcije stradalo 16 ljudi. Tog 21. marta, šesnaesta žrtva pada nadstrešnice izgubila je život nakon gotovo pet meseci borbe, ali sa težinom koja nas sve obavezuje da ne zaboravimo. Odgovorni i dalje nisu kažnjeni, a istina i pravda i dalje čekaju", naveli su niški studenti. (kraj) vem/mv/dj