Ima nade za srpsko novinarstvo

21:15 05. 05. 2026. FoNet | Leposava Čolić

BEOGRAD - Profesorka Fakulteta političkih nauka u Beogradu i autorka knjige "Rat protiv novinara" Aleksandra Krstić poručila je večeras da "ima nade za srpsko novinarstvo"

Krstić je, na predstavljanju knjige, rekla da je danas svojim studentima dala zadatak da urade video radove o tome šta je za njih sloboda medija.

"Za njih je sloboda medija isto što i istina, a bez istine nema javnosti. Istina doprinosi da se bude jači od straha, da se bude novinar bez straha i da se kritički propituje stvarnost, da se pridržava zakona, etike i da se ne manipuliše. To su mi danas rekli moji studenti. Ne bih znala kako se završava rat o kome pišem, ali znam da ima nade za srpsko novinarstvo", poručila je. (kraj) is/lč/mk

 
 
Share: