Agencijski servisi
U svetu gde je sve obmana - pričati istinu je revolucionarni čin.
Džordž Orvel

KONTAKTIRAJTE NAS
Fonet - 2004 - 2025 - All rights reserved
Hronika
Novo predsedničko pomilovanje
17:37 04. 08. 2025. FoNet | Bojana Milovanović
BEOGRAD - Milica Stojanović, koja je na protestu u januaru u Beogradu automobilom udarila, obrila na ulicu i teško povredila studentkinju, pomilovana je odlukom predsednika Srbije Aleksandra Vučića, rečeno je danas redakciji KRIK u Trećem osnovnom sudu.
Vučić je odluku o pomilovanju najavio prošlog meseca i bila je to poslednja u nizu dobrih vesti za Milicu Stojanović – pošto joj je najpre ublaženo krivično delo, a potom i puštena iz pritvora.
"Ničim to (suđenje) nije zaslužila, a za mene je strašno što kao predsednik - koji do pre nekoliko nedelja nije izdao nijedno pomilovanje u devet godina - sada moram da ispravljam nepravdu koju nanose tužilaštva i sudovi”, rekao je sredinom prošlog meseca predsednik Aleksandar Vučić, komentarišući postupak protiv Milice Stojanović.
Vučić je obećanje i održao – doneo je odluku o pomilovanju Stojanović, nakon čega je 1. avgusta sud odbacio optužnicu protiv nje, navodi KRIK.(kraj) vip/bom/bdr