U svetu gde je sve obmana - pričati istinu je revolucionarni čin.
Džordž Orvel
Fonet - 2004 - 2025 - All rights reserved
13:18 16. 11. 2025. FoNet | Vera Barišić
PRIŠTINA - Kosovska policija saopštila je danas da su u selu Gnježdane kod Leposavića pronađeni detonatori sa štapinskim paljenjem, a ministar unutrašnjih poslova Kosova u tehničkom mandatu Dželjaj Svečlja otpužio je Beograd za destabilizaciju Kosova.
Policija je u saopštenju navela da su policajci, zajedno sa Kforom, u policijsku stanicu doneli 10 detonatora sa štapinima koje su pronašli u blizini seoske reke, kao i da je tužilac naložio pokretanje postupka - nezakonito posedovanje oružja.
"Srbija kroz kriminalne i terorističke bande i dalje nastavlja da planira i sprovodi terorističke napade na Republiku Kosovo", naveo je Svečlja na Fejsbuku i dodao da je prisustvo Kosovske policije i bezbednosnih institucija sprečilo da pronađeni uređaji budu upotrebljeni, preneo je Kossev. (kraj) vbr/ivt/bdr