Agencijski servisi
U svetu gde je sve obmana - pričati istinu je revolucionarni čin.
Džordž Orvel

KONTAKTIRAJTE NAS
Fonet - 2004 - 2025 - All rights reserved
Ekonomija
Migranti podstakli ekonomiju
22:01 23. 08. 2025. FoNet | Ivica Strnčević
NEM-BERLIN - Priliv stranih radnika dao je podsticaj ekonomiji evrozone poslednjih godina, jer su oni pomogli da se nadoknade posledice kraćeg radnog vremema i nižih realnih plata, izjavila je danas na godišnjem skupu američkih Federalnih rezervi u Džekson Holu predsednica Evropske centralne banke Kristin Lagard.
Lagard je navela da je porast broja radnika van 20 zemalja koje koriste evro bio ključni faktor koji je podstakao ekonomiju bloka, uprkos rastućoj sklonosti ka skraćivanju radnog vremena i padu životnog standarda u nekim sektorima, preneo je Rojters.
„Iako su predstavljali samo oko devet odsto ukupne radne snage u 2022. godini, strani radnici su činili polovinu njenog rasta u poslednje tri godine. Bez njihovog doprinosa, uslovi na tržištu rada bili bi teži, a proizvodnja niža“, rekla je Lagard. (kraj) is/mk