Agencijski servisi
U svetu gde je sve obmana - pričati istinu je revolucionarni čin.
Džordž Orvel
KONTAKTIRAJTE NAS
Fonet - 2004 - 2025 - All rights reserved
Kultura
Slike i skulpture u Madleni
11:02 16. 12. 2025. FoNet | Marko Čonjagić
BEOGRAD - Izložba slika i skulptura „U lavirintima znakova i simbola“, sa izabranim delima iz Kolekcije Madlene Cepter, otvorena je u Palati umetnosti Madlena, a istražuje jedan od ključnih tokova savremene umetnosti – redukciju pojavnog sveta na znak, simbol i vizuelni kod.
Postavka obuhvata 38 slika i skulptura više od 30 istaknutih srpskih i jugoslovenskih umetnika druge polovine 20. i početka 21. veka, poput Petra Lubarde, Milorada Bate Mihailovića, Nandora Glida, Dušana Otaševića, Branka Miljuša, Zorana Todorovića, Milije Nešića, Slavoljuba Caja Radojčića i drugih, navedeno je u saopštenju Palate umetnosti Madlena.
U središtu izložbe je ideja o slici i skulpturi kao univerzalnim komunikacijskim medijima, koji kroz znak i simbol prenose slojevita značenja – od arhetipskih i mitoloških, do ličnih, intimnih i savremenih. (kraj) vem/mč/dj