Mobing u Narodnom pozorištu

14:56 07. 04. 2026. FoNet | Leposava Čolić

BEOGRAD - Predsednik Sindikata glumaca Srbije "Singlus" Darko Tomović izjavio je danas da je nastavljeno "urušavanje svake mogućnosti dijaloga između novopostavljene uprave Narodnog pozorišta i izvođača, da se krši radno pravo zaposlenih u tom pozorištu, ljudska prava, kao i sva Ustavom određena prava slobodnog čoveka".

On je, na konferenciji za novinare, rekao da se u Narodnom pozorištu "događa mobing na dnevnom nivou i da imaju prijave gomile zaposlenih".

"Događa se kršenje zakona o štrajku. Institut štrajka upozorenja na koji smo se odlučili u više navrata napadnut je nametanjem protivpravnih obaveza našim kolegama iz obezbeđenja kojima je naređeno da nas fizički zaustave", rekao je Tomović. (kraj) vbr/lč/mk

Share: