Mundijal 2022

Ubedljiva pobeda Francuske

22:10 22. 11. 2022. FoNet | Ivica Strnčević

DOHA - U utakmici prvog kola D grupe Svetskog prvenstva u Kataru, Francuska je večeras u Dohi savladala Australiju sa 4:1 (2:1) i na najbolji način počela odbranu titule.

Australijanci su u devetom minutu poveli golom Krejga Gudvina i nagovestili još jedno veliko iznenađenje, nakon pobede Saudijske Arabije protiv Argentine, ali su Francuzi veoma brzo postavili stvari na svoje mesto.

Izjednačenje je usledilo u 27. minutu, a strelac je bio Adrijan Rabio, da bi pet minuta kasnije Olivije Žiru doveo Francusku u vođstvo.

U drugom poluvremenu svetski prvaci su potpuno nadigrali Australijance, a odličnu igru krunisali su sa još dva pogotka koje su postigli Kilijan Mbape u 68. i Žiru u 72. minutu.

Francuska će 26. novembra u drugom kolu igrati protiv Danske, a istog dana će se sastati Tunis i Australija. (kraj) is/bdr