Mundijal 2022

Hrvatska eliminisala Brazil

19:08 09. 12. 2022. FoNet | Velimir Ilić

DOHA - Reprezentacija Hrvatske eliminisala je večeras ekipu Brazila sa Svetskog prvenstva u Kataru boljim izvođenjem jedanaesteraca ukupnim rezultatom 4:2 (1-1, 0-0), a junak utakmice ponovo je bio golman Livaković koji je obranio jedan penal.

Posle 0-0 u prvih 90. minuta Brazil je u nastavku poveo pogotkom Nejmara u nadoknadi prvog produžetka, a Hrvatska je izjednačila u 117. minutu kada je nakon akcije Oršića i Petković postigao gol za 1:1 i obezbedio penale.

Hrvatski golman Livaković odrbanio je jedan šut za prednost Hrvatske, a odlučujući udarac Brazilaca zautavila je stativa.

Za Hrvatku s penala bili precizni Vlašić, Majer, Modrić i Oršić, Livaković je obranio Rodrigu, dok je Markinjos pogodio stativu.

U polufinalu će Hrvatska, u utorak u 20 sati, igrati protiv pobednika meča Holandija- Argentina. (kraj) vip/dpv