Agencijski servisi
U svetu gde je sve obmana - pričati istinu je revolucionarni čin.
Džordž Orvel

KONTAKTIRAJTE NAS
Fonet - 2004 - 2025 - All rights reserved
Politika
Dijalog je jedini put
17:11 08. 09. 2020. FoNet | Jasmina Džabić
BRISEL - Generalni sekretar NATO Jens Stoltenberg u razgovoru sa premijerom Kosova Avdulahom Hotijem pozdravio je najnoviju rundu razgovora između Beograda i Prištine, koja je, uz posredovanje Evropske unije, u ponedeljak održana u Briselu, ističući da je dijalog jedini put da se ostvari dugotrajno političko rešenje za Zapadni Balkan.
Stoltenberg se sastao sa Hotijem u sedištu NATO u Briselu, što je, kako je saopšteno iz Alijanse, bio njihov prvi susret.
U razgovoru je bilo reči i o sporazumu o normalizaciji ekonomskih odnosa Beograda i Prištine, postignutom u Vašingtonu.
Stoltenberg je naglasio da je NATO čvrsto opredeljen za stabilnost na Zapadnom Balkanu kroz mirovne snage KFOR, u kojima je 3.500 vojnika. (kraj) lj/dj