Umesto strategija, investicije

17:20 05. 05. 2026. FoNet | Katarina Stankov

TIRANA - Generalni sekretar Saveta za regionalnu saradnju (RCC) Amer Kapetanović izjavio je danas u Tirani da u prilagođavanju klimatskim promenama na Zapadnom Balkanu sa strategija mora da se pređe na konkretne, koordinirane i sigurne investicije.

Kapetanović je na otvaranju konferencije „Ujedinjeni za klimu: Regionalna saradnja za otpornu budućnost“ istakao da se Zapadni Balkan već suočava sa sve češćim i štetnijim uticajima klimatskih promena, uključujući šumske požare, poplave, suše i toplotne udare.
 
Podsetio je da su poplave u Srbiji 2014. godine donele gubitke od oko 1,7 milijardi evra, dok je u Bosni i Hercegovini istom elementarnom nepogodom bilo pogođeno oko milion ljudi, uključujući 40.000 raseljenih lica. (kraj) is/ks/mk
Share: