Ne radujemo se intervencijama

13:34 24. 06. 2025. FoNet | Ivana Šanjević

BEOGRAD - Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas da na protestu koji su studenti zakazali za 28. jun u Beogradu neće biti dozvoljeno bilo kakvo nasilje učesnika i zapretio da će snage bezbednosti intervenisati, iako se, kako je dodao, tome ne raduje.

"Apsolutno smo odlučni, ne želimo, ne radujemo se intervenciji, a znamo da će morati da je bude jer se na svakom njihovom plenumu govori o brutalnom nasilju", izjavio je Vučić novinarima posle ceremonije uručenja ugovora o radu najboljim mladim zdravstvenim radnicima, upitan šta mogu da očekuju građani za Vidovdan, za kada je najavljen novi protest.
 
"Nasilnici će da budu pohapšeni, oni ni sami ne znaju šta da rade, te pretnje koje izgovaraju to je još gore nego ranije", rekao je Vučić. (kraj) vem/ivt/mk
Share: