Agencijski servisi
U svetu gde je sve obmana - pričati istinu je revolucionarni čin.
Džordž Orvel

KONTAKTIRAJTE NAS
Fonet - 2004 - 2025 - All rights reserved
Srbija
Resetovati spoljnu politiku
11:04 10. 07. 2025. FoNet | Ivana Šanjević
BEOGRAD - Spoljna politika jedne zemlje je odraz internih društveno-političkih odnosa, pa nije čudno da se aktuelni režim koji je doveo zemlju u duboku političku krizu, na međunarodnom planu našao na strateškom bespuću, ocenio je za današnje izdanje Radara diplomata i publicista Duško Lopandić.
Kao što je neophodno resetovanje Srbije u brojnim unutrašnjim pitanjima, Lopandić ističe da je potrebno primeniti i korake u resetovanju spoljne politike i diplomatije.
Srbija je evropska zemlja koja deli sudbinu našeg susedstva i čitave Evrope, kao i evropske principe i vrednosti, naveo je on i dodao da bi u centru resetovanja spoljne politike trebalo da bude revitalizacija proevropske politike Srbije. (kraj) vem/ivt/dj