Agencijski servisi
U svetu gde je sve obmana - pričati istinu je revolucionarni čin.
Džordž Orvel

KONTAKTIRAJTE NAS
Fonet - 2004 - 2025 - All rights reserved
Srbija
Krađa na renoviranju
16:20 01. 08. 2025. FoNet | Marko Čonjagić
BEOGRAD - Pokret Kreni-promeni podsetio je danas da je još 4. novembra prošle godine podneo krivične prijave zbog korupcije i da je, prema finansijskoj forenzici koju su radili, apsolutno nemoguće da je po regularnim cenama renoviranje Železničke stanice u Novom Sadu koštalo 65 miliona evra.
U saopštenju Pokret je naveo da su krivične prijave podnete i protiv predsednika Srbije Aleksandra Vučića, predsednice Skupštine Srbije Ane Brnabić i predsednika Srpske napredne stranke Miloša Vučevića, "koji su generatori korupcije u poslu renoviranja Železničke stanice".
Stanična zgrada od 11.000 kvadratnih metara nije mogla koštati više od 1.000 evra po kvadratnom metru, jer se onda prevazilazi maltene cena nove gradnje. To je ukupno maksimalno 11 miliona evra, a renoviranje stanične zgrada je koštalo navodno 16 miliona evra, navodi Pokret. (kraj) vbr/mč/mk