Izbor REM predstava za EU

16:44 29. 12. 2025. FoNet | Leposava Čolić

BEOGRAD - Potpredsednik Srbija centra Slobodan Cvejić izjavio je danas da način na koji je vlast pokušala da obesmisli prethodni postupak izbora članova Saveta Regulatornog tela za elektronske medije (REM) može samo da nagovesti još jednu predstavu za Evropsku uniju, kakva neće iznedriti ni nagoveštaj uređivanja domaće medijske scene.

Povodom današnje odluke parlamentarnog Odbora za kulturu i informisanje o pokretanju postupka za predlaganje novih kandidata za Savet REM, Cvejić je naveo da predsednik Srbije Aleksandar Vučić nema nameru da izgubi kontrolu nad televizijama sa nacionalnom frekvencijom, s tim što će pokušati da "onesposobi" TV N1 i TV Nova.

Vučiću je posebno važna kontrola nad Radio-televizijom Srbije (RTS), ocenio je Cvejić, uz tvrdnju da sedam minuta na RTS, u udarnom nedeljnom Dnevniku, vredi kao sedam sati na TV Informer. (kraj) drp/lč/bdr

Share: