Kazniti odgovorne za požar

14:07 08. 01. 2026. FoNet | Ivana Šanjević

NOVI SAD - Novosadski odbor Novog lica Srbije (NLS) zatražio je danas da se hitno identifikuju i najstrože kazne počinioci, kao i svi nalogodavci i inspiratori podmetanja požara na ulazu u novosadsku Katedralu - Crkvu Imena Marijinog.

Odbor NLS u saopštenju ističe da takvi vandalski i opasni postupci predstavljaju direktan napad na bezbednost građana, versku toleranciju i kulturno-istorijsko nasleđe Novog Sada, naglasivši da napadi na verske objekte, bez obzira na konfesiju, jesu napadi na sam temelj društva i zajedničkog života.

"Novi Sad je grad suživota, poštovanja i mira. Ovo što se dogodilo nije u duhu Novog Sada, niti sme postati naša svakodnevica", naveo je Odbor, koji od nadležnih očekuje da postupaju odgovorno, transparentno i odlučno kako bi se takvi incidenti sprečili u budućnosti i kako bi se javnosti poslala poruka da nasilje, mržnja i ekstremizam u Novom Sadu nemaju i neće imati mesto. (kraj) vem/ivt/bdr

Share: