Agencijski servisi
U svetu gde je sve obmana - pričati istinu je revolucionarni čin.
Džordž Orvel
KONTAKTIRAJTE NAS
Fonet - 2004 - 2026 - All rights reserved
Srbija
Zaposleni da "botuju"
08:39 09. 04. 2026. FoNet | Ivana Šanjević
BEOGRAD - Beogradski odbor Demokratske stranke (DS) saopštio je danas da najmanje 50 zaposlenih u Gradskoj čistoći Beograd ne dolazi na posao, a redovno primaju plate i stimulacije, već su u radno vreme angažovani za potrebe Srpske napredne stranke, "od botovanja do terenske kampanje".
Ta stranka je dodala da se obratila povereniku za informacije od javnog značaja i zaštitu podataka o ličnosti, pošto je Gradska čistoća odbila da dostavi podatke da li su ti zaposleni dolazili na posao i kada, pravdajući to zaštitom ličnih podataka.
"Obećavamo da će protiv svih lica koja su primala plate iz budžeta, a nisu dolazila na posao, biti pokrenuti postupci za poništaj zaključenih ugovora o radu i vraćanje isplaćenih sredstava uvećanih za pripadajuće zakonske zatezne kamate, jer se ovde radi o fingiranim pravnim poslovima. Protiv odgovornih u javnom sektoru koji su im to omogućili biće pokrenuti krivični postupci", poručila je DS. (kraj) vbr/ivt/dj