Represija prema umetnosti

11:26 06. 08. 2026. FoNet | Katarina Stankov

BEOGRAD - Poslanik Stranke slobode i pravde Branko Miljuš ocenio je danas da je to što se ministar kulture Nikola Selaković hvali kako sa 17 miliona dinara finansira treći Nacionalni festival filma i televizije (NAFFIT), a ćuti na najveću krizu kroz koju prolazi Bitef, dokaz režimske represije prema umetnosti koju ne mogu da kontrolišu.

Miljuš je u pisanoj izjavi podsetio da Bitef prošle godine nije održan, dok su ove godine zbog političkih pritisaka i cenzure svoje predstave povukli italijanski, portugalski, libanski, argentinski i slovenački umetnici, pa su na festivalskom repertoaru ostala samo dva dela.

On je dodao da je na sceni režimska odmzada nad umetnošću u izvedbi "ratnog huškača i kriminalca Dragoslava Bokana u režiji ratnog profitera i osnivača JUL Ljubiše Ristića, koje je Vučić rasporedio u Narodno pozorište Srbije i Atelje 212". (kraj) vbr/ks/mk

Share: