Obračun sa neistomišljenicima

09:59 08. 08. 2026. FoNet | Davor Pašalić

BEOGRAD - Svedoci smo sve češćih i ekstremnijih fizičkih obračuna vlasti sa neistomišljenicima, saopštila je danas Mreža akademske solidarnosti i angažovanosti (MASA), povodom incidenta u kojem su, kako se navodi, pristalice režima u Beogradu pretukle režisera i profesora Fakulteta dramskih umetnosti Stevana Filipovića.

Na sceni je ubrzavanje autoritarnih procesa, do te mere da pripadnici akademske zajednice i drugi građani koji se oglašavaju po bilo kom pitanju opravdano strahuju od organizovanih grupa nasilnika, čiji pripadnici očigledno imaju odobrenje za svoje postupke, saopštila je MASA.
 
Navodi se da u mnogobrojnim slučajevima napada na studente, aktiviste i pripadnike akademske zajednice više nije moguće razlučiti da li odgovornost vlasti leži u medijskoj relativizaciji i ohrabrivanju takvih dela ili se radi o organizovanom nasilju i otvorenoj dozvoli za ekstremizam. (kraj) drp/mk
Share: