Agencijski servisi
U svetu gde je sve obmana - pričati istinu je revolucionarni čin.
Džordž Orvel
KONTAKTIRAJTE NAS
Fonet - 2004 - 2026 - All rights reserved
Izbori 2026
Iz minuta u minut
07:02 29. 03. 2026. FoNet | Desk
BEOGRAD - 8:53 Redovne lokalne izbore u deset opština i gradova u Srbiji prati danas rekordan broj posmatrača, među kojima su i domaći i strani, a uključuju i organizacije koje se posmatranjem izbornog procesa bave već godinama, kao i novoformirane posmatračke timove.
8:24 Predstavnici novinarskih i medijskih udruženja iz Stalne radne grupe za bezbednost novinara (SRG) biće prisutni u svih deset opština i gradova u kojima se danas održavaju redovni lokalni izbori, a imaće ulogu kontakt tačke radi podrške kolegama koji izveštavaju sa glasanja.
8:10 Na šest automobila različitih posmatračkih misija na lokalnim izborima u Bajinoj Bašti tokom protekle noći izbušene su gume, prenosi danas N1.
7:39 Biračka mesta u deset opština i gradova u Srbiji u kojima se danas održavaju redovni lokalni izbori otvorena su u sedam sati, a ukupno 247.985 građana ima pravo da glasa do 20 časova, do kada traje i izborna tišina.
7:07 Izborna tišina povodom lokalnih izbora u deset opština i gradova u Srbiji traje večeras do zatvaranja biračkih mesta u 20 časova.
7:01 Izbori za odbornike lokalnih parlamenata u Aranđelovcu, Bajinoj Bašti, Boru, Kladovu, Knjaževcu, Kuli, Lučanima, Majdanpeku, Sevojnu i Smederevskoj Palanci biće održani danas, uz učešće kandidata studentskog pokreta, opozicije i vlasti, koji su u uslovima duboke podeljenosti društva saglasni da je reč o izborima koji su više od lokalnih. (kraj) dep/dj