Agencijski servisi
U svetu gde je sve obmana - pričati istinu je revolucionarni čin.
Džordž Orvel
KONTAKTIRAJTE NAS
Fonet - 2004 - 2026 - All rights reserved
Region
Jačanje zdravstvene saradnje
15:44 23. 06. 2026. FoNet | Vera Barišić
BANJALUKA - Predsednik Vlade Srbije Đuro Macut posetio je danas Kliniku za endokrinologiju Univerzitetskog kliničkog centra Republike Srpske u Banjaluci, gde je sa direktorom te zdravstvene ustanove Nikolom Šobotom razgovarao o mogućnostima za unapređenje saradnje zdravstvenih institucija Srbije i Republike Srpske.
U saopštenju Vlade Srbije navedeno je da su tokom posete razmatrane mogućnosti za intenzivniju saradnju u oblasti endokrinologije, razmenu stručnih iskustava, zajedničke edukacije medicinskog kadra i razvoj naučnoistraživačkih projekata u zdravstvu, a posebna pažnja posvećena je primeni savremenih metoda lečenja, digitalizaciji zdravstvenog sistema i unapređenju kvaliteta zdravstvenih usluga.
Macut istakao je da je saradnja Srbije i Republike Srpske u oblasti zdravstva snažna i uspešna, ali da postoji prostor da bude još efikasnija i modernija, posebno u interesu građana koji žive na ovim prostorima. (kraj) vbr/mk
Tagovi: