Danas potpisivanje sporazuma

09:21 09. 10. 2025. FoNet | Vesna Milosavljević

JERUSALIM - Izraelski taoci mogli bi biti oslobođeni iz Hamasovog zarobljeništva najranije u subotu, u okviru prve faze američkog plana za okončanje rata u Pojasu Gaze, čije se potpisivanje očekuje danas u podne po lokalnom vremenu.

Uprkos objavi postizanja dogovora, izraelski napadi nastavljeni su i protekle noći i jutros na tri predgrađa grada Gaza, ali nema izveštaja o eventualnim žrtvama i povređenima, javlja Rojters.

Mirovnim planom američkog predsednika Donalda Trampa, o kojem su Izrael i Hamas postigli dogovor, predviđeno je da izraelska vojska završi parcijalno povlačenje iz palestinske enklave u roku od 24 sata od potpisivanja sporazuma, rekao je izvor upoznat sa detaljima pregovora. (kraj) vem/dj

Share: