Agencijski servisi
U svetu gde je sve obmana - pričati istinu je revolucionarni čin.
Džordž Orvel
KONTAKTIRAJTE NAS
Fonet - 2004 - 2026 - All rights reserved
Svet
Različiti pogledi Irana i SAD
11:11 22. 02. 2026. FoNet | Velimir Ilić
DUBAI - Iran i Sjedinjene Države imaju različita mišljenja o obimu i mehanizmu ukidanja sankcija Teheranu u zamenu za ograničenje njegovog nuklearnog programa, izjavio je danas agenciji Rojters visoki iranski zvaničnik, dodajući da su novi razgovori planirani početkom marta.
Neimenovani zvaničnik je rekao da bi Teheran mogao ozbiljno da razmotri kombinaciju izvoza dela svojih zaliha visoko obogaćenog uranijuma (VOU), čime bi se razblažila čistoća njegovog VOU, i regionalnog konzorcijuma za obogaćivanje uranijuma, ali se zauzvrat mora priznati pravo Irana na "mirno obogaćivanje nuklearnog oružja".
Prethodno je, u petak, iranski ministar spoljnih poslova Abas Arakči izjavio kako očekuje da će nacrt kontrapredloga biti spreman u roku od nekoliko dana nakon nuklearnih razgovora sa Sjedinjenim Državama ove nedelje, dok je američki predsednik Donald Tramp rekao da razmatra ograničene vojne udare. (kraj) vip/bdr