SAD izverle napad na školu

17:09 11. 03. 2026. FoNet | Vesna Milosavljević

VAŠINGTON -  Preliminarni rezultati američke vojne istrage o raketnom napadu na osnovnu školu u Iranu, u kojoj je ubijeno najmanje 175 osoba, od kojih su većina deca, pokazuju da su Sjedinjene Američke Države (SAD) odgovorne za tu tragediju, objavio je danas Njujork tajms, pozivajući se na američke zvaničnike i izvore upoznate sa tokom istrage.

Prema rezultatima istrage, zastareli podaci o ciljevima na terenu mogli bi da budu razlog pogrešno ispaljene rakete "tomahavk", što potkopava tvrdnju američkog predsednika Donalda Trampa da bi Iran mogao da bude kriv za pogibiju dece 28. februara u školi "Šadžara Tajbeh".

Nadležni u američkoj Centralnoj komandi napravili su koordinate meta za napad koristeći zastarele podatke dobijene od Odbrambene obaveštajne agencije, naveli su izvori upoznati sa tokom istrage o napadu na školu čija je zgrada bila svojevremeno deo vojne baze. (kraj) vem/bdr

Tagovi:
Share: