Hrvatska u polufinalu

20:00 15. 12. 2020. FoNet

Kolding - Ženska rukometna reprezentacija Hrvatske savladala je večeras u Danskoj selekciju Nemačke rezultatom 23:20 (12:12) i plasirala se po prvi put u polufinale Evropskog prvenstva.

Reprezentativke Hrvatske su istovremeno obezbedile i plasman na Svetsko prvenstvo, koje 2021. organizuje Španija.

Hrvatska je do prvog vođstva stigla u 28. minutu (11:10), ali je do kraja poluvremena rezultat izjednačen na 12:12.

U nastavku, Nemačka skoro deset minuta nije mogla da postigne pogodak zbog fantastične odbrane hrvatskih reprezentativki i odličnog golmana Tee Piljević.

Hrvatska je narpavila seriju 5:0 za vođstvo od 17:12. Minut ipo pre kraja utakmice Nemačka se približila na 22:20, ali to je bio krajnji domet njihove selekcije.

Najbolji strelci za Hrvatsku bile su Debelić sa šest i Mičijević sa četiri gola, a za Nemačku Julia Maidhof sa devet pogodaka. (kraj) dep