Crni rekord Sautemptona

01:26 03. 02. 2021. FoNet

MANČESTER - Fudbaleri Mančester junajteda su u utakmici Premijer lige savladali tim Sautemptona rezultatom 9:0 (4:0), čime je Sautempton postao prvi klub u Engleskoj koji je posle 128 godina izgubio dve utakmice najvišeg ranga sa devet i više golova za manje od dve godine.

Fudbaler Sautemptona Aleksandre Jankevic dobio je u 2. minutu direktan crveni karton.

Strelci za Mančester junajted bili su Aron van Bisaka u 18. minutu, Markus Rašford u 25, Jan Bednarek u 34. - autogol, Edison Kavani u 39, Entoni Maršal u 69, Skot MekTomini u 71, Miguel Bruno Fernandez u 87. - penal, Entoni Maršal u 90. i Daniel Džejms u 90+2:41 minutu.

Sautempton je istim rezultatom izgubio u sezoni 2019/20. od Lestera i na tviteru je notirano da je to prvi klub u Engleskoj koji je u poslednjih 128 godina izgubio dve utakmice najvišeg ranga sa devet ili više golova za manje od dve godine.

Poslednji klub koji je izgubio pomenutom gol razlikom u manje od dve godine bio je Darven, koji je poražen sa 12:0 od Vest Bromviča u aprilu 1892, a u decembru 1893. od Aston Ville sa 9:0.