Odluka čeka Beograd

22:57 24. 05. 2021. FoNet | Ivica Strnčević

PODGORICA - U četvrtoj utakmici finalne serije ABA lige, Budućnost je pobedila Crvenu Zvezdu s 81:80 i tako izjednačila na 2:2, pa će odluka biti doneta u petak u Beogradu.

Zvezda je propustila priliku da već večeras odbrani titulu, jer je veći deo utakmice imala prednost, početkom poslednje četvrtine i dvocifrenu, ali je poslednjih sedam-osam minuta odigrala loše i dozvolila je da Budućnost preokrene rezultat i izbori majstoricu.

Dva minuta pre kraja crveno-beli su vodili s 80:78, ali do kraja više nisu poentirali. Poslednju priliku da izbegnu petu utakmicu imali su u poslednjih 11 sekundi, kada su najpre Džordan Lojd, a potom i Dejan Davidovac, promašili šuteve za pobedu.

Budućnost su do pobede predvodili Kobs s 23, Mitrović s 13 i Zoran Nikolić s 10 poena, a u ekipi Crvene Zvezde istakli su se Lojd s 23, Dobrić s 13 i Noko s 12 poena. (kraj) is/nmi