Portugalija i Fracuska u osmini finala

00:06 24. 06. 2021. FoNet

BUDIMPEŠTA - Fudbalske reprezentacije Portugalije i Francuske plasirale su se večeras u osminu finala Evropskog prvenstva, nakon što su u Budimpešti odigrale utakmicu trećeg kola grupe F sa 2:2 (1:1).

Portugalija je povela golom Kristijana Ronalda iz jedanaesterca u 30. minutu, a na 1:1 izjednačio je Karim Benzema u drugom minutu sudijske nadoknade - takođe iz jedanaesterca.

U nastavku, Benzema već u 47. minutu dovodi Francusku u vođstvo od 2:1, međutim, Ronaldo izjednačava u 60. minutu - ponovo sa penal pozicije.

Ovim pogotkom Ronaldo je dostigao rekord Ali Daeija i sada obojica imaju po 109 golova za matične reprezentacije.

Prvoplasirana u grupi, Francuska igra 28. juna u Bukureštu protiv Švajcarske, a dan ranije Portugalija u Sevilji Belgije. (kraj) dep