I Nemačka ide dalje

00:20 24. 06. 2021. FoNet

MINHEN - Reprezentativci Nemačke plasirali su se večeras u Minhenu u osminu finala Evropskog prvenstva u fudbalu, odigravši ipan nerešeno neizvesnu utakmicu sa selekcijom Mađarske - 2:2 (0:1), čime su osvojli drugo mesto u grupi F.

Mađarska je povela u 11. minutu golom Adama Salaja i to je ostao rezultat prvog poluvremena.

U nastavku, Nemačka beleži prvi pogodak u 66. minutu zahvaljujući Kai Harvecu, međutim, čim su fudbaleri Mađarske krenuli sa centra - Andras Šefer postiže gol u 68. minutu.

Konačan rezultat postavljen je u 84. minutu, kada je Leon Gorecka poravnao na 2:2.

Uprkos odličnoj igri, mađarski reprezentativci su završili učešće na takmičenju, a Nemačka se 29. juna sastaje sa reprezentacijom Engleske na Vembliju. (kraj) dep