Švajcarska eliminisala Francusku

00:12 29. 06. 2021. FoNet

BUKUREŠT - Reprezentacija Švajcarske u je u Bukureštu posle boljeg izvođenja penala pobedila favorita Francusku 5:4 (1:0; 3:3) i plasirala se u četvrtfinale Evropskog prvenstva po prvi put u istoriji.

Švajcarska je povela u 15. minutu pogotkom Harisa Seferovića na asistenciju Stivena Cubera i završila poluvreme vođstvom 1:0.

Međutim, u prvom delu drugog poluvremena Karim Bezema izjednačava rezultat u 57. minutu na asistenciju Embapea, a dva minuta kasnije dovodi Francusku u vođstvo od 2:1 na asistenciju Antoana Grizmana.

Izgledalo je da je četvrtfinalista poznat kad je Pol Pogba, udarcem sa 30 metara, povisio vođstvo na 3:1.

Ali, Seferović u 81. minutu postiže drugi gol glavom, na asistenciju Kevina Mbapea, da bi Mario Gavranović izjednačio na 3:3 u 90. minutu, na asistenciju Granita Džake.

Produžeci su prošli bez promene rezultata i usledila je penal serija.

Mario Gavranović uspešno je izveo jedanaesterac za Švajcarsku, a Pol Pogba za Francusku - 1:1.

Fabijan Šer takođe nepogrešiv sa jedanaest metara, ali i Oliver Žiru - 2:2.

Manuel Makanji postiže pogodak, kao i Markus Turan - 3:3.

Ruben Vargas pogađa mrežu, potom i Presnel Kimpembe - 4:4.

Admir Mehmedi realizuje peti penal za Švajcarsku, dok udarac Kilijan Mbapea brani Jan Zomer, na veliku radost Švajcaraca.

Švajcarska se u Sankt Peterburgu 2. jula sastaje sa reprezentacijom Španije, koja je posle produžetaka eliminisala Hrvatsku sa 5:3. (kraj) dep