Azuri prvaci Evrope!

22:45 11. 07. 2021. FoNet

LONDON - Evropsko prvenstvo u fudbalu osvojila je Italija. Ona je u finalu savladala Englesku, posle penala (3:2). U regularnom delu utakmice bilo je 1:1 (0:1), a u produžecima nije bilo golova.

Poveli su Englezi već u drugom minutu - gol je dao Luk Šo, a Italijani izjednačili u 67. minutu pogotkom Leonarda Bonučija. Nijedna mreža nije se zatresla u produžecima, pa su usledili penali. Posle tri promašena penala Engleza, Italijani - s jednim promašenim jedanaestercem manje - osvajaju Evropsko prvenstvo! Heroj u italijanskom timu bio je golman Đanluiđi Donaruma.

Na putu do finala Italijani su svih šest puta pobedili, i to: Tursku, Švajcarsku i Vels u grupi, u osmini finala Austriju, u četvrtfinalu Belgiju, i u polufinalu Španiju.

Engleska je u grupi pobedila Hrvatsku i Češku, remizirala sa Škotskom, pre nego što je u nokaut fazi pobedila Nemačku, Ukrajinu i Dansku.

Azuri su tako osvojili drugu kontinentalnu titulu, prvu posle 53 godine! (kraj) dep