Partizan ispustio pobedu

21:00 04. 11. 2021. FoNet | Ivica Strnčević

GENT - U utakmici četvrtog kola Lige konferencija, fudbaleri Partizana igrali su večeras na gostovanju u Belgiji protiv Genta nerešeno 1:1 (0:0) i ostali na drugom mestu u B grupi sa sedam bodova, tri manje od belgijskog predstavnika.

Partizan je poveo u 65. minutu fantastičnim pogotkom Slobodana Uroševića, ali ipak nije uspeo da se revanšira Gentu za poraz u Beogradu, jer su domaćini deset minuta pre kraja uspeli da izjednače golom Tarika Tisudalija.

Crno-beli su se posle vođstva povukli i nisu pokušali da postignu još jedan pogodak i da obezbede pobedu. To je Gentu omogućilo da sa više igrača krene napred i ofanziva mu je donela izjednačenje.

Dva kola pre kraja grupne faze takmičenja Partizan ima pet bodova više od trećeplasirane Flore i praktično je obezbedio drugo mesto u grupi, ali je utisak da je propustio veliku priliku da osvoji prvo mesto i obezbedi direktan plasman u osminu finala.