Norveška drugi finalista

00:11 18. 12. 2021. FoNet | Desk

GRANOLJERS - Ženska rukometna reprezentacija Norveške savladala je u polufinalu Svetskog prvenstva selekciju domaćina, Španiju, sa 27:21 (11:11) i za zlatnu medalju će se boriti sa Francuskom, koja je ranije u samom finišu pobedila Dansku sa 23:22 (10:12).

U prvom poluvremenu su uglavnom vodile Norvežanke, sa tri gola prednosti u jednom trenutku, ali su domaće rukometašice uspele da izjednače rezultat.

U nastavku je Norveška, međutim, za desetak minuta napravila prednost od 22:16 i uspela da je očuva do kraja utakmice.

Najefikasnije u reprezentaciji Norveške bile su Nora Merk sa 8, Kari Bratset Dale sa 7 i Heni Reistad sa 3 gola, a kod Španije Kabral Barbosa sa 5 i sa po 3 gola Marija Bermeho i Paula Poveda.

Danska i Španija će igrati za bronzanu medalju.