Trijumf Fos-Solevoga

00:40 23. 12. 2021. FoNet | Desk

MADONA DI KAMPILJO - Svetski šampion u slalomu Norvežanin Sebastijan Fos-Solevog trijumfovao je u sredu u Madoni di Kampiljo, na tradicionalnoj noćnoj trci na Svetskom kupu u slalomu, nakon pada Francuza Klementa Noela u drugoj trci neposredno pre cilja.

Noel je dominirao u takmičenju, imao najbolje vreme u prvoj vožnji, koju je završio za pola sekunde brže u odnosu na drugoplasiranog Fos-Solovaga.

Posle pada Noela u drugoj vožnji, Fos-Solevag je sa ukupnim vremenom 1:34.59 osvojio prvo mesto, Francuz Aleksis Pintura bio je drugi sa 1:34.69, a Šveđaninin Kristofer Jakobsen treći sa vremenom 1:34.70.

Ova pobeda dovela je Norvežanina na prvo mesto na rang listi Svetskog kupa, uoči Zimskih olimpijskih igara koje počinju 4. februara 2022. u Pekingu. (kraj) dep