Čelsi u četvrfinalu

01:13 17. 03. 2022. FoNet | Desk

VILNEV D'ASK - Evropski šampioni, fudbaleri Čelsija plasirali su se u četvrtfinale Lige šampiona nakon što su u revanš utakmici osmine finala u Francuskoj savladali Lil sa 2:1 (1:1).

Čelsi je u prvom meču stekao veliku prednost, od 2:0, što fudbalere Lila nije demoralisalo – poveli su u 38. minutu iz penala, dosuđenog posle VAR konsultacija, a strelac je bio Burak Jilmazi.

U trećem minutu sudijske nadoknade Žoržinjo je u kaznenom prostoru pronašao Kristijana Pulišića, koji je izjednačio rezultat na 1:1, a Žoržinjo se "iskupio" za penal kog je ranije skrivio.

Slede dve propušene šanse Lila, nakon kojih Mejson Maunt u 71. minutu ubacuje loptu pred gol, a Sezar Aspilikveta postiže pobedonosni gol.

Sada su poznati svi učesnici četvrtfinala: Benfika, Atletiko Madrid, Mančester siti, Real Madrid, Bajern, Liverpul, Viljareal i Čelsi.

Žreb za četvrtfinale održaće se u petak, 18. februara, a UEFA je odlučila da se utakmice odigraju bez prisustva publike. (kraj) dep/dpv