Iznenađenje u Londonu

00:11 04. 04. 2022. FoNet | Desk

LONDON - Fudbaleri Kristal palasa priredili su iznenađenje u poslednjoj utakmici 31. kola Premijer lige, pobedom od 3:0 (2:0) nad Arsenalom, koji je u prethodnih sedam utakmica poražen jedino od Liverpula sa 2:0.

Umesto očekivane pobede Arsenala i povratka u prvu četvorku favorita za odlazak u Ligu šampiona, fudbaleri Kristal palasa su poveli već u 16. minutu golom francuskog internacionalca Žan-Filipa Matete, da bi u 26. minutu stigli do konačnog rezultata prvog poluvremena, tako što je Joakim Anderson sa 50 metara pronašao Žordana Aju, koji nije propustio priliku.

U drugom poluvremenu Arsenal je bio mnogo bolji, ali nije realizovao nijednu šansu, da bi Marin Edegor u 72. minutu grubo faulirao Vilfreda Zahu, koji je u 74. minutu postigao gol iz jedanaesterca.

Posle ove utakmice Arsenal je i dalje peti na tabeli, uz utakmicu manje u odnosu na gradskog rivala Totenhem, dok je Kristal Palas na devetoj poziciji. (kraj) dep/dpv