Romi Liga konferencija

23:29 25. 05. 2022. FoNet | Ivica Strnčević

TIRANA - Fudbaleri Rome prvi su pobednici Lige konferencija, pošto su večeras u Tirani u finalnoj utakmici pobedili Fejenord sa 1:0 (1:0).

Prvi evropski trofej u istoriji kluba Romi je doneo Nikolo Zaniolo, koji je u 32. minutu postigao jedni pogodak na utakmici.

Roma je u prvom poluvremenu bila bolja i njeni fudbaleri su zasluženo na odmor otšli sa prednošču, ali su Holanđani u nastavku dominirali i zaslužili su bar da izjednače.

Za to im je nedostajalo sreće, jer je u 47. minutu Trauner pogodio stativu, da bi četiri minuta kasnije stativa zaustavila i udarac Malasije.

Zahvaljujući ovom uspehu, šef stručnog štaba Rome Žoze Murinjo postao je prvi trener koji je osvojio sva tri evropska klupska takmičenja. (kraj) is/dpv