Pobeda Partizana u Kelnu

23:05 06. 10. 2022. FoNet | Ivica Strnčević

KELN - U trećem kolu Lige nacija Partizan je večeras kao gost pobedio Keln sa 1:0 (1:0), čime je stekao realne šanse da zauzme jedno od prva dva mesta u grupi.

Jedini pogodak na utakmici postigao je u devetom minutu Svetozar Marković, a u nastavku su fudbaleri Partizana propustili nekoliko velikih prilika da postignu još neki gol.

Trener Partizana Gordan Petrić odlučio je da u startnu postavu stavi dvojicu napadača, čime je nagovestio da će igrati na pobedu, a izvanredno je postavio taktiku i da su njegovi izabranici bili spretniji, pobeda je mogla da bude dosta ubedljivija.

Najveću šansu da reši meč imao je Andrade i 89. minutu, kada je ostao sam ispred golmana domaćeg tima, ali je sa desetak metara šutirao pravo u njega.

Posle ove pobede Partizan se sa pet bodova nalazi na deobi prvog i drugog mesta sa Nicom i ukoliko za sedam dana na svom stadionu još jednom pobedi Keln, biće nadomak plasmana u eliminacionu fazu takmičenja. (kraj) is/dpv