Đoković u polufinalu

16:16 07. 10. 2022. FoNet | Ivica Strnčević

ASTANA - Srpski teniser Novak Đoković plasirao se u polufinale turnira iz serije 500 u Astani, pošto je danas u četvrtfinalu pobedio Rusa Karena Hačanova u dva seta, sa 6:4, 6:3.

Za prolazak u finale Đoković će sutra igrati sa boljim iz duela između Rusa Danila Medvedeva i Španca Roberta Bautiste Aguta.

Novak je do šeste pobede u osmom međusobnom duelu protiv Hačanova stigao posle sat i po velike borbe, jer je ruski teniser prvi koji mu je na ovom turniru pružio jači otpor.Đoković je u prvom setu poveo 3:0 i činilo se da će nastaviti biz lakih pobeda, ali je Hačanov uspeo da vrati brejk i izjednači na 3:3. Usledilo je nekoliko neizvesnih gemova, da bi srpski teniser rešio set novim brejkom u desetom gemu.

U drugom setu Novak je protivniku oduzeo servis u četvrtom gemu i poveo 3:1, a potom mu do kraja nije dao nijednu priliku za brejk i sigurno je priveo meč kraju. (kraj) is/dpv