Nova pobeda Srbije

17:39 07. 10. 2022. FoNet | Ivica Strnčević

LOĐ - U trećem kolu druge faze takmičenja na prvenstvu sveta za odbojkašice, reprezentacija Srbije pobedila je danas u Lođu selekciju Tajlanda sa 3:0 (25:23, 25:17, 25:15) i uoči poslednjeg kola je obezbedila osvajanjue prvog mesta u grupi.

Srbija će sutra u poslednjem kolu igrati protiv Turske, ali tak meč za naš tim neće imati rezultatski značaj, a u četvrtfinalu će se sastati sa četvrtoplasiranim timom iz naše grupe. Ko će to biti znaće se kasno večeras, kada svoje utakmice odigraju SAD, Poljska i Kanada.

Utakmica protiv Tajlanda bila je prilika da selektor Danijele Santoreli odmori Tijanu Bošković i Bjanku Bušu, a zbog lakše povrede nije igrala ni Sara Lozo.

Odbojkašice koje su ih zamenile opravdale se poverenje i dobile su meč u tri seta, što je bilo veoma važno, jer sada imamo set razliku 24:2, a Turska 20:7, pa i ako bismo sutra izgubili od Turske maksimalnim rezultatom, imali bismo prednost. (kraj) is/dpv